fbpx

Świetna zabawa, budowanie relacji, działanie drużynowe, poznawanie siebie nawzajem, rozwijanie kompetencji emocjonalnych i ogrom kreatywności w jednym? Tak!  Poznajcie grę terapeutyczną „Rodzinne pytania wyzwania”, stworzoną z myślą o… rodzinie. 

Gra jest wspaniałą propozycją na spędzenie wolnego czasu w gronie rodzinnym oraz jednocześnie narzędziem terapeutycznym, z którego mogą skorzystać wszyscy specjaliści pracujący z dziećmi i rodzinami.

Zapraszam „do środka” 🙂

Gra „Rodzinne pytania wyzwania” składa się z dwóch części.

Część pierwsza to 9 kart z pytaniami oraz z 1 zadaniem podsumowującym. Pytania na kartach skupiają się przede wszystkim na naszych zasobach- dotykają obszarów: dbania o siebie, wdzięczności, uważności, emocji, samopoznania. Atutem kart są także „pytania dodatkowe”, które zachęcają do pogłębionej odpowiedzi. Czytając pytania, mam poczucie, że one po prostu zbliżają, pokazują perspektywę, o której często nie rozmawiamy na co dzień. Skłaniają do refleksji- nauczeni pędu życia, często nie zadajemy ich nawet sami sobie.  

Ten fragment gry ma w sobie jeszcze jeden, bardzo cenny atut: dzieci nas słuchają, słuchają rodzeństwa i my słuchamy dzieci. Wszyscy się od siebie uczymy. Odkrywając swoje sposoby na dbanie o siebie, na doświadczanie wdzięczności, uważności i dodatkowo wyjaśniając w jaki sposób one na nas wpływają, pokazujemy je pozostałym członkom rodziny. W ten sposób czerpiemy od siebie nawzajem: poszerzamy zakres swoich kompetencji oraz wzmacniamy zasoby.

Druga część gry to karty wyzwań rodzinnych oraz dodane do nich wytwórniki, czyli dodatkowe pomoce do wykonywania wyzwań. 

Wyzwania są…cudowne! <3 Rodzinne, zabawne, kreatywne. Dają morze pomysłów na wykorzystanie rodzinnego czasu. Myślę, że karty mogą być wykorzystywane na różne sposoby- także w chwilach „poza grą” np. jako karty pomysłów na nudę, jako wyzwania na każdy dzień. 

Zastanawiałam się ile czasu może trwać ta gra i… nie wiem. Zgodzę się z tym, co jest zapisane w instrukcji: „Czas trwania: zależny od poczucia humoru, zabawy, dobrego nastroju, warto zaopatrzyć się wiec na zapas 🙂 Może trwać jeden wieczór albo i pięćdziesiąt 🙂 Zależy od Was.” 

Podsumowując:

polecam, polecam, polecam grę „Rodzinne pytania wyzwania”. Dla rodzin, podczas gry w domu, będzie źródłem wyjątkowo spędzonego czasu i dobrej zabawy, przestrzenią do refleksji, budowania komunikacji i głębszego poznania siebie. Dla psychologów i psychoterapeutów- cennym narzędziem terapeutycznym, które można wykorzystać podczas pracy z dziećmi i z rodzinami na wiele różnych sposobów. Osobiście, nie mogę się doczekać, kiedy wykorzystam ją w gabinecie.

Grę znajdziecie na stronie wydawnictwa Bookarnik, dokładnie tutaj.

Jest w formacie pdf.- do druku, zatem zabawę możecie zacząć choćby… za chwilę :)!

Przyjemności! 

P.S. Dajcie znać, jak wasze wrażenia! <3

4
Karolina - 20 kwietnia 2020 o 10:11

Witam serdecznie bardzo zainteresował mnie Pani blog, jestem zachwycona, że tu trafiłam

Pozdrawiam serdecznie

Odpowiedz

Ilona - 10 maja 2020 o 14:40

Dzień dobry,
Jestem zachwycona Pani stroną, materiałami oraz ciekawymi propozycjami, jeśli mogę na pewno wykorzystam to w pracy z moimi dziećmi.
Dziękuję za cenne materiały

Odpowiedz

    Paulina Jarecka - 29 maja 2020 o 14:41

    Dziękuję za komentarz i pozostawienie po sobie śladu 🙂 Materiały są po to by z nich korzystać! Życzę owocnej pracy 🙂

    Odpowiedz

Paulina Jarecka Psycholog Dziecięcy

Autor

Paulina Jarecka - psycholog dziecięcy i certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny.

Więcej o mnie
Paulina Jarecka Psycholog Dziecięcy

Pomoce terapeutyczne myślę - czuję - działam

Link do sklepu
Czuję! Karty pełne uczuć

Czuję! Karty pełne uczuć

Link do sklepu

Tu znajdziesz pomoc

Centrum Pozytywka