fbpx
Posted inpolecam

Gra: „RODZINNE PYTANIA WYZWANIA”

Świetna zabawa, budowanie relacji, działanie drużynowe, poznawanie siebie nawzajem, rozwijanie kompetencji emocjonalnych i ogrom kreatywności w jednym? Tak!  Poznajcie grę terapeutyczną „Rodzinne pytania wyzwania”, stworzoną z myślą o… rodzinie. 

Gra jest wspaniałą propozycją na spędzenie wolnego czasu w gronie rodzinnym oraz jednocześnie narzędziem terapeutycznym, z którego mogą skorzystać wszyscy specjaliści pracujący z dziećmi i rodzinami.

Zapraszam „do środka” 🙂

Gra „Rodzinne pytania wyzwania” składa się z dwóch części.

Część pierwsza to 9 kart z pytaniami oraz z 1 zadaniem podsumowującym. Pytania na kartach skupiają się przede wszystkim na naszych zasobach- dotykają obszarów: dbania o siebie, wdzięczności, uważności, emocji, samopoznania. Atutem kart są także „pytania dodatkowe”, które zachęcają do pogłębionej odpowiedzi. Czytając pytania, mam poczucie, że one po prostu zbliżają, pokazują perspektywę, o której często nie rozmawiamy na co dzień. Skłaniają do refleksji- nauczeni pędu życia, często nie zadajemy ich nawet sami sobie.  

Ten fragment gry ma w sobie jeszcze jeden, bardzo cenny atut: dzieci nas słuchają, słuchają rodzeństwa i my słuchamy dzieci. Wszyscy się od siebie uczymy. Odkrywając swoje sposoby na dbanie o siebie, na doświadczanie wdzięczności, uważności i dodatkowo wyjaśniając w jaki sposób one na nas wpływają, pokazujemy je pozostałym członkom rodziny. W ten sposób czerpiemy od siebie nawzajem: poszerzamy zakres swoich kompetencji oraz wzmacniamy zasoby.

Druga część gry to karty wyzwań rodzinnych oraz dodane do nich wytwórniki, czyli dodatkowe pomoce do wykonywania wyzwań. 

Wyzwania są…cudowne! <3 Rodzinne, zabawne, kreatywne. Dają morze pomysłów na wykorzystanie rodzinnego czasu. Myślę, że karty mogą być wykorzystywane na różne sposoby- także w chwilach „poza grą” np. jako karty pomysłów na nudę, jako wyzwania na każdy dzień. 

Zastanawiałam się ile czasu może trwać ta gra i… nie wiem. Zgodzę się z tym, co jest zapisane w instrukcji: „Czas trwania: zależny od poczucia humoru, zabawy, dobrego nastroju, warto zaopatrzyć się wiec na zapas 🙂 Może trwać jeden wieczór albo i pięćdziesiąt 🙂 Zależy od Was.” 

Podsumowując:

polecam, polecam, polecam grę „Rodzinne pytania wyzwania”. Dla rodzin, podczas gry w domu, będzie źródłem wyjątkowo spędzonego czasu i dobrej zabawy, przestrzenią do refleksji, budowania komunikacji i głębszego poznania siebie. Dla psychologów i psychoterapeutów- cennym narzędziem terapeutycznym, które można wykorzystać podczas pracy z dziećmi i z rodzinami na wiele różnych sposobów. Osobiście, nie mogę się doczekać, kiedy wykorzystam ją w gabinecie.

Grę znajdziecie na stronie wydawnictwa Bookarnik, dokładnie tutaj.

Jest w formacie pdf.- do druku, zatem zabawę możecie zacząć choćby… za chwilę :)!

Przyjemności! 

P.S. Dajcie znać, jak wasze wrażenia! <3

Komentarze (4)

  1. Witam serdecznie bardzo zainteresował mnie Pani blog, jestem zachwycona, że tu trafiłam

    Pozdrawiam serdecznie

  2. Dzień dobry,
    Jestem zachwycona Pani stroną, materiałami oraz ciekawymi propozycjami, jeśli mogę na pewno wykorzystam to w pracy z moimi dziećmi.
    Dziękuję za cenne materiały

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *