Materiały: „Emocje w moim sercu”
Przedstawiam wam karty pracy „Emocje w moim sercu”.
Jak wiemy, często metaforycznie to własne w sercu lokujemy nasze emocje. W tym ćwiczeniu wykorzystujemy tę metaforę. Otwiera ono drzwi do rozmowy o emocjach i pozwala wspólnie z dzieckiem nazwać co dzisiaj/ wczoraj/ w ostatnim tygodniu czuło. Jak się czuło w domu, jak w szkole? Możliwości tego ćwiczenia są nieograniczone. Wykorzystuję je bardzo często, w różnych konfiguracjach.
Poniżej znajdziecie planszę główną z sercem oraz dzienniczek nastroju, który pełni funkcję monitorowania nastroju- co przyda się terapeutom, a rodzicom może posłużyć jako narzędzie do codziennej rozmowy o uczuciach 🙂
Jak wprowadzić dziecko?
„W naszym sercu mieszka wiele różnych emocji. Czasami czujemy złość, czasami smutek, czasami radość, a czasami spokój. Obok serca są emocje. Dobierz do każdej z nich kolor. Jeżeli w ostatnim czasie odczuwałeś także inne uczucia, dopisz je i również wybierz kolor. Następnie wypełnij swoje serce kolorami z emocjami, które dzisiaj (wczoraj/w domu) Ci towarzyszyły”.
Materiały do pobrania w dwóch wersjach językowych (PL oraz UKR) znajdziesz tutaj:
„Emocje w moim sercu” (w języku polskim) to przykładowe karty pracy z e-booka „Pomoce terapeutyczne myślę – czuję – działam”, który znajdziesz tutaj (klik).
Jeżeli korzystasz z psychografik- zostaw po sobie ślad w komentarzu
Chętnie poznam Twoją opinię, refleksję i/lub pomysł na ich wykorzystanie 🙂
Dziękuję za podzielenie się kartami pracy emocje w moim sercu, to bardzo dobra pomoc do rozmowy z dzieckiem o emocjach które przeżywa 🙂 wspaniałe sprawdziły się do pracy w grupie z wykorzystaniem malowania palcami 🙂
Cześć, dziękuję Tobie za udostępnione materiały, dzielę się nimi w naszej bazie darmowych materiałów do pracy z dziećmi uchodźczymi i goszczącymi uchodźców. Oto strona:
https://dladzieci.mili.ai/
Można zgłaszać samemu materiały i pomagać by baza rosła i by i opiekunom i dzieciom było teraz trochę łatwiej 🙂
Dziękuję!
Jaka wspaniała baza. Jestem bardzo wdzięczna i za umieszczenie w niej materiałów oraz informacji o Dziecięcej Psychologii i za jej stworzenie.
Znalazłam dzięki Wam wiele cennych materiałów 🙂
Dlaczego w sercu? Czy nie uczymy dzieci, że nasze emocje rodzą się naszym mózgu?
Wspaniałe! Dziękuję za twoją pracę
Super. Świetne pomysły i ćwiczenia do wykorzystania w pracy z dziećmi i młodzieżą. Na pewno wykorzystam. Dziękuję.