fbpx

Przedstawiam wam karty pracy „Emocje w moim sercu”. Jak wiemy, często metaforycznie to własne w sercu lokujemy nasze emocje. W tym ćwiczeniu wykorzystujemy tę metaforę. Otwiera ono drzwi do rozmowy o emocjach i pozwala wspólnie z dzieckiem nazwać co dzisiaj/ wczoraj/ w ostatnim tygodniu czuło. Jak się czuło w domu, jak w szkole? Możliwości tego ćwiczenia są nieograniczone. Wykorzystuję je bardzo często, w różnych konfiguracjach.

Poniżej znajdziecie planszę główną z sercem oraz dzienniczek nastroju, który pełni funkcję monitorowania nastroju- co przyda się terapeutom, a rodzicom może posłużyć jako narzędzie do codziennej rozmowy o uczuciach 🙂

Jak wprowadzić dziecko?

„W naszym sercu mieszka wiele różnych emocji. Czasami czujemy złość, czasami smutek, czasami radość, a czasami spokój. Obok serca są emocje. Dobierz do każdej z nich kolor. Jeżeli w ostatnim czasie odczuwałeś także inne uczucia, dopisz je i również wybierz kolor. Następnie wypełnij swoje serce kolorami z emocjami, które dzisiaj (wczoraj/w domu) Ci towarzyszyły”.

1
Paulina Jarecka Psycholog Dziecięcy

Autor

Paulina Jarecka - psycholog dziecięcy i certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny.

Więcej o mnie
Paulina Jarecka Psycholog Dziecięcy

Pomoce terapeutyczne myślę - czuję - działam

Link do sklepu

Polecam

Kostki terapeutyczne ABC

Kostki terapeutyczne ABC

Link do sklepu

Tu znajdziesz pomoc

Centrum Pozytywka