fbpx
Posted inmateriały

Materiały: Co ładuje Twoje baterie?

Mam nadzieję, że przez weekend naładowaliście swoje baterie 🙂

Dziś zostawiam Wam ćwiczenie, które często robię z nastolatkami.
Być może posłuży Wam jako inspiracja do pracy z dziećmi lub z…samym sobą.
💚

Nasz organizm jest jak…telefon.
Potrzebuje regularnego naładowania.
Gdy utrzymujemy baterię na odpowiednim poziomie jest ok.
Gdy jest ona na wyczerpaniu potrzebujemy naładowania lub włączenia trybu „oszczędzanie baterii” i zwolnienia tempa choć na chwilę.
Gdy doprowadzimy do całkowitego wyładowania…trudno jest się ponownie uruchomić i to wymaga czasu.

Codziennie pamiętamy, by ładować nasz telefon, a zapominamy o regularnym ładowaniu samych siebie.
Trudno mówić o jakiejkolwiek zmianie jeżeli nie mamy na nią siły.
Często żyjemy w takim pędzie, że nie wiemy, co tak naprawdę ładuje nasze baterie- co nas relaksuje, regeneruje, pozwala odpocząć?
A to podstawa do dalszego działania…
To ćwiczenie pozwala na omówienie roli równowagi i regeneracji w naszym życiu oraz skłania do refleksji stawiając pytanie: co właściwie daje nam odpoczynek?

No właśnie:
💛 Co ładuje Twoje baterie? 💛

Grafikę do pobrania znajdziecie tutaj:

Jeżeli korzystasz z mojej pracy, będzie mi miło, jeżeli zostawisz po sobie ślad w komentarzu 🙂

Komentarze (16)

 1. Pani materiały są po prostu piękne! Z chęcią wykorzystam je w pracy z dziećmi 🙂 Dziękuję bardzo za to, że dzieli się Pani swoimi dziełami. Sama mam ochotę stworzyć jakieś gry czy karty pracy, ale obawiam się, że nie mam takiego talentu jak Pani 🙂 Pozdrawiam serdecznie 🙂

 2. Zawsze wracam do Pani materiałów, są strzałem w 10!!! oraz trafia idealnie do człowieka. Dzieci są zachwycone z pomysłów. Dziękuję serdecznie za cenne wskazówki:)

 3. Bardzo dziękuję za wszystkie materiały. Są doskonałą pomocą w trakcie zajęć z uczniami. Z ciekawością czytam nowe artykuły i czekam na ciąg dalszy. Pozdrawiam.

 4. Dziękuję za te materiały są dla mnie bardzo pomocne i wartościowe, niejednokrotnie pozwalają mi pozytywnie myśleć i dodają sił do działania…😉

 5. Świetna, przejrzysta i po prostu wizualnie ładna strona www, niesamowite i bardzo pomocne materiały do pracy terapeutycznej, ciekawe artykuły…aż chce mi się tu zaglądać :).
  Pozdrawiam serdecznie. 🙂

 6. Dziękuję za możliwość pobrania materiałów. Jestem na etapie tworzenia własnego zaplecza do pracy z dziećmi i bardzo chętnie korzystam z Pani materiałów oraz artykułów.
  Są dla mnie bardzo cenne 🙂

 7. Dziękuję za możliwość wykorzystania super ćwiczenia. Wykorzystałyśmy z koleżanką na zajęciach psychoedukacyjnych z dziećmi i młodzieżą. Gratuluję pomysłu 🙂 Bardzo przydatna metafora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *