fbpx
Posted inpolecam

Polecam: „Wiewióreczka Leti uważność i życzliwość wobec siebie” oraz „Niedźwiadek Albert uważność i wybaczanie”.

Jestem fanką serii książek „Kraina Uważności” Agnieszki Pawłowskiej- są wypełnione empatią, mądrością i pokazują inną perspektywę na ważne i trudne kwestie. Dzisiaj polecam Wam dwie nowości: „Wiewióreczka Leti uważność i życzliwość wobec siebie” oraz „Niedźwiadek Albert uważność i wybaczanie”, które, jak tytuły wskazują, mówią wybaczeniu i życzliwości do samych siebie. To książki dedykowane dla dzieci, jednak swoim ciepłem i mądrością poruszają każdego- bez względu na wiek. Koniecznie przeczytajcie je razem. 🙂 Ciekawi? Zapraszam do zapoznania się z poniższą polecajką.

„Niedźwiadek Albert uważność i wybaczanie”

Niedźwiadek Albert bardzo chciał pobujać się na huśtawce. Opowiedział o tym swojemu przyjacielowi, a ten wykorzystał moment i… zajął mu huśtawkę- celowo i nie chciał zejść. Albert poczuł się zraniony, skrzywdzony, oszukany. Wypełniała go złość. Nie mógł sobie z tym poradzić, nie rozumiał co się z nim dzieje. Nie mógł się skupić, bawić, cały czas miał w myślach Lwa Staszka na jego huśtawce.  Z pomocą przyszedł mu jego starszy brat- Patryk, który go wysłuchał, zrozumiał i pomógł Staszkowi poukładać to co się z nim dzieje. Następnie dał zranionemu niedźwiadkowi radę, by spróbował WYBACZYĆ. Opowiedział mu o tym, czym jest wybaczenie i zaproponował wyjątkowe ćwiczenie, które może bardzo pomóc każdemu z Nas.

Opowieść o niedźwiadku Albercie porusza i wyjaśnia, czym jest wybaczenie. Pokazuje, że wybaczamy przede wszystkim…dla samych siebie, bo to stan, który uwalnia od nadmiaru emocji i jest rezultatem ich przepracowania. Wartością tej książki jest jej przekaz- płynąca z niej mądrość i ciepło, a także konkretne ćwiczenia, przykłady komunikatów, które pomagają wyrazić uczucia, przepracować gniew i…. wybaczyć.

Historia Alberta może być nieocenionym wsparciem podczas rozmów i zajęć o konfliktach i nieporozumieniach, o rozwiązywaniu konfliktów, o wybaczeniu, o empatii, o roli wyrażania emocji, o asertywności, o życiu… 🙂

„Niedźwiadek Albert uważność i wybaczanie”
„Wiewióreczka Leti uważność i życzliwość wobec siebie” 

Wiewióreczka Leti przeprowadziła się do Krainy Uważności. Nie znała nikogo. Bardzo chciała zaprzyjaźnić się z innymi zwierzętami. Gdy tylko próbowała zrobić pierwszy krok, w jej głowie pojawiały się myśli: „Na pewno się ośmieszysz. Zobaczysz, nikt Cię nie polubi”. Wycofywała się i zagłębiała w świat książek. Pewnego dnia trafiła na szczególną lekturę- „książkę z sercem na okładce”, która pokazała jej jak ważna jest przyjaźń ze samym sobą. I od tego się zaczęło… W dalszej części lektury mamy możliwość towarzyszyć Leti w uczeniu się miłości do samej siebie- obserwujemy ćwiczenia, które wykonuje, słuchamy cennych pytań i refleksji, widzimy jak wyjątkowym doświadczeniem może być otoczenie siebie ciepłem i życzliwością. Odkrycia i przeżycia Wiewióreczki wspiera także jej babcia, która jeszcze głębiej wprowadza Leti w świat życzliwości i miłości do siebie, roli wewnętrznego przyjaciela, pokazując przy tym jak radzić sobie z obciążającymi, przepływającymi przez głowę myślami oraz wspierać samych siebie w trudnych chwilach. Pokazuje Leti ćwiczenie, które uczy ją akceptować nieprzyjemne momenty, emocje i otaczać w nich siebie ciepłem i miłością. Wiewióreczka odkrywa, że ma wyjątkowego przyjaciela- siebie.

Opowieść Leti powinien poznać każdy z nas. Każdy z nas ma w sobie wyjątkowego przyjaciela, którego może odkryć. Życzliwość wobec siebie to nasza supermoc, szczególnie w trudnych chwilach. Wiewióreczka pomaga nam ją dostrzec, wydobyć i pielęgnować. Krok po kroku… 🙂

Leti jest dla mnie cenną pomocą podczas pracy z dziećmi. Wspiera, kiedy pracuję z dziećmi z fobią społeczną, nasilonym lękiem społecznym, czy zaniżoną samooceną.

„Wiewióreczka Leti uważność i życzliwość wobec siebie”
Podsumowując…

Wiewiórka Leti i Niedźwiadek Albert odkrywają przed nami dwa wyjątkowe światy- świat wybaczenia i świat życzliwości wobec siebie. Pokazują, tłumaczą, wprowadzają krok po kroku, skłaniają do refleksji i dają…gotowe narzędzia do pracy z samym sobą- bez względu na wiek.

Serdecznie Wam polecam podróż do Krainy Uważności <3Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *