fbpx
Posted in#wsparciewkoronie polecam

Bajka terapeutyczna: „Jeżyk Bartek zostaje w domu”. (recenzja oraz bajka do pobrania!) #wsparciewkoronie

Dużo tu piszę, o tym jak ważna jest rozmowa z dzieckiem, bycie blisko. 

Bez względu na to ile mamy lat- pięć, piętnaście, czterdzieści, czy osiemdziesiąt, trudno nam poukładać to co się teraz dzieje. 

Dzisiaj chciałabym Wam opowiedzieć o bajce, która może być doskonałym narzędziem do tego, by pomóc poukładać obecną sytuację przedszkolakom oraz dzieciom w młodszym wieku szkolnym. 

Poznajcie Jeżyka Bartka, który musiał zostać w domu… 🙂

„Jeżyk Bartek zostaje w domu”, autorstwa psycholog i nauczycielki języka polskiego Marty Mytko, to historia tytułowego Jeżyka,  który z powodu wirusa musiał zostać w swojej norce. 

W bajce, jeżykowa mama wyjaśnia Bartkowi, czym jest wirus, który uniemożliwił pójście do leśnej szkoły, w jaki sposób się rozprzestrzenia oraz dlaczego podjęto decyzję o pozostaniu w norce. Wszelkie informacje, które w niej znajdziecie oparte są o zalecenia i wiedzę z zakresu profilaktyki koronawirusa.

Ogromną wartością bajki jest także to, że możemy przeczytać w niej o pomysłach na spędzanie i wykorzystanie czasu w domu.

Całą historię o Jeżyku Bartku czyta się ją z wielką przyjemnością, jest napisania przystępnym i pełnym ciepła językiem, adekwatnym dla najmłodszych dzieci.  

Treść bajki dodatkowo dopełnia list do rodziców autorki- Marty Mytko, wyjątkowe ilustracje Marii Mytko oraz komentarz, wraz z propozycją ćwiczeń w domu, psychologa i psychoterapeutki dziecięcej Aleksandry Salwy.

Gorąco polecam i mam nadzieję, że bajka wspomoże wielu rodziców i nauczycieli. 

Dzięki uprzejmości wszystkich osób zaangażowanych w stworzenie bajki, ilustracji oraz komentarza z ćwiczeniami- Marty Mytko, Marii Mytko oraz Aleksandry Salwy, bajkę możecie pobrać o tutaj:

Dziękuję 🙂

Komentarze (25)

  1. Bardzo cenię sobie pracę za pomocą bajki terapeutycznej ,relaksujacej i dzieciaki ją po prostu lubią. Dziękuję w imieniu swoim i dzieci. Urozmaice dzieciakom czas. Bajka dobra na wszystko

  2. Świetna bajka 🙂 Polecam wszystkim ! Warto ją przesłać rodzicom, którym będzie łatwiej wytłumaczyć dzieciaczkom aktualną sytuację .

  3. Świetna bajka. Myślę,że dzieci będą zachwycone
    Czy mogę udostępnić na stronie naszego łódzkiego przedszkola

  4. Wspaniała bajka czy można udostępnić ją na stronie Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Chocianowie aby rodzice dzieci mogli z niej skorzystać?

    1. Bardzo się cieszę, że bajka służy podopiecznym przedszkola 🙂 Autorki bajki wyrażają zgodę na jej umieszczenie na innych stronach. Bardzo proszę pamiętać o wymienieniu autorek przy bajce 🙂 Pozdrawiam serdecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *